Country of sun, basil, wine and olive oil.

ODKRYJ TOSKANIĘ

 

MAŁE SKARBY TOSKANII

Toskania często określana jest jako najbardziej lubiany region Włoch. Jest ona słynna nie tylko ze względu na znane na całym świecie zabytki architektury i sztuki, szczególnie z epoki renesansu, ale także wyśmienite potrawy i doskonałe wina.  W pobliżu Casaglii można odkryć wiele tych ?małych skarbów?, niezwykłych toskańskich miejsc, do których warto się udać. W kierunku południowym znajdują się parki krajobrazowe "Parco forestale di Poggio Neri" i "Parco naturale della Maremma". W Venturina warto zobaczyć gorące źródła, a w Populonii,, oprócz zapierającego dech w piersiach widoku, także średniowieczny zamek zbudowany na wysokim klifie. Na uwagę zasługuje również Suvereto, otoczone dębowym lasem, winnicami i sadami oliwnymi. Warto wspomnieć także o krajoznawczym szlaku wijącym się pomiędzy winnicami zwanym "Strada del vino".

 

 

 

 

 

 

MORZE

  

Tenuta di Casaglia znajduje się ok. 20 min samochodem od morza. Najbliższe plaże to Marina di Bibbona, w okolicy jest też słynne Baratti Populonia oraz szeroka plaża w Bolgheri Oasis, na której znajduje się ruchoma wydma sięgająca 16 m wysokości. Natomiast w Cecina Mare można znaleźć "Surf School Centre Spot1", gdzie istnieje możliwość wypożyczenia m.in. żaglówki lub katamaranu.


ZABYTKI TOSKANII

  

Z Tenuta di Casaglia warto wybrać się, najlepiej samochodem, na wycieczkę, by zwiedzić stare toskańskie miasta. Najciekawsze z nich to: Florencja (1 godz. samochodem), Lucca, Siena (1 godz.), San Gimignano (45 min.), Pisa (40 min.),Volterra, oraz nadmorskie Livorno (30 min.) Warto też odwiedzić krainę Chianti. Duże wrażenie na przybyszach wywierają lokalne targowiska, w każdej ze wspomnianych miejscowości obchodzone są też tradycyjne święta i fiesty m.in. wyścig konny "Palio" w Sienie, "Maggio Musicale" we Florencji, wiejskie fiesty zwane sagre, celebracje z okazji dużych świąt religijnych, święta Patrona miasta oraz huczne i barwne święta winobrania.