ATRAKCJE

  

Rodzinom z dziećmi szukających atrakcji polecamy odwiedzić znajdujący się w odległości jedynie 20 minut samochodem Gallarose Park. Jest to ogród zoologiczny, w którym można zobaczyć farmę wraz z wieloma znajdującymi się tam gatunkami zwierząt. Ogród ten został założony w 2001 roku, od tego czasu można tam spotkać zwierzęta będące przedstawicielami 180 gatunków, w tym papugi, małpy, antylopy, zebry, wielbłądy, kangury, nie wspominając o rodzimych gatunkach takich jak krowa Mucca Pisana, świnie Cinta Senese, koń Monterufoli i osły Somari Amiatini podążając wzdłuż 3 kilometrowej ścieżki zwiedzania. Na miejscu jest również restauracja, w której można skosztować tradycyjnych toskańskich potraw. (http://www.parcogallorose.it)

Dzieciom zazwyczaj bardzo podoba się także największy w Toskanii park rozrywki ?Cavallino Matto? (Szalony Konik), w którym znajduje się wiele kolejek, gier i innych atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Park ten, o powierzchni ponad 76 000 m2, znajduje się w przepięknym lesie piniowym obok plaży Marina di Donoratico oddalonej tylko 30 minut samochodem od Casaglii.(http://www.cavallinomatto.it)

Dla osób lubiących zabawy w wodzie, wielki park wodny ?Aqua Village? w odległości 20 minut samochodem, blisko Ceciny będzie doskonałym rozwiązaniem na spędzenie miłego dnia pełnego rozrywek takich jak zjeżdżalnie wodne czy baseny z falami. (http://www.acquavillage.it)
Z kolei na plaży Gorette (Cecina Mare) można znaleźć ?Spot One?, który oferuje możliwość wypożyczenia m.in. katamaranu, kajaka, żaglówki lub rowerka wodnego, jak również lekcje dla dzieci i dorosłych. Dojazd samochodem zajmie ok. 25 minut. (http://www.spot1.it)

Największe oceanarium Toskanii znajduje się w Livorno, oddalonym 30 minut samochodem od Casaglii. Jest to miejsce, w którym zarówno dzieci jak i dorośli spędzą mile czas podziwiając 2 000 przedstawicieli ponad 300 różnych gatunków fauny i flory morskiej, w tym żółwie, koniki morskie, rekiny czy koralowce. Dodatkową atrakcją jest także tunel podwodny oraz touchpool. (http://www.acquariodilovorno.com)